Trafik Sigortası

Trafik Sigortası, kaza sonucunda diğer araç veya üçüncü şahıslara verebileceğiniz zararlar için sizi teminat altına alan zorunlu bir sigortadır.

Trafik Sigortası’nın kapsamında; sigortacı, poliçede tanımlanan motorlu aracın işletilmesi sırasında, bir kimsenin ölümüne veya yaralanmasına veya bir şeyin zarara uğramasına sebebiyet vermiş ise Karayolları Trafik Kanunu'na göre, işletene düşen hukuki sorumluluğu, zorunlu sigorta limitlerine kadar temin edilir.

Meydana gelen bir kazada zararın önlenmesi veya azaltılması amacıyla, sigorta ettirenin yapacağı makûl ve zorunlu masraflar sigortacı tarafından karşılanır.

Neden Trafik Sigortası yaptırılmalıdır?

Genelde insanların aklına trafik sigortası varken neden kasko sigortası yaptırmalıyım sorusu takılır. Trafik Sigortası’nın Kasko Sigortası’ndan farkı, sigortayı yaptıranın değil karşı tarafın uğrayacağı zararların karşılanmasına yönelik zorunlu bir sigortadır. Yani sorumluluk sigortasıdır.

Trafik sigortaları devletin belirlemiş olduğu teminat tutarları doğtultusunda sizin trafikte kusurlu olduğunuz kısmı teminat altına alır. Talep edilmesi durumunda bu teminat limitini ek prim ödeyerek poliçeniz kapsamında arttırabilir ve kendinizi daha fazla güvence altına alabilirsiniz. Trafik sigortası ile birlikte kasko sigortanızı yaptırmanız durumunda, kasko sigortanız trafik sigortasını aşan teminat durumlarında devreye girecek ve sizin sorumluluğunuzu üstlenecektir.

Trafik sigortası hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayarak genel şartları inceleyiniz.

Aracınız için en uygun trafik sigortası teklifini almak için buraya tıklayınız.

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ